HAKKIMIZDA


Karşıyaka Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji tarafından ortaklaşa düzenlenen, Tübitak tarafından desteklenen, geleneksel hale getirilen Karşıyaka Bilim Müzesi’nin ev sahipliğini yaptığı, 2. Karşıyaka Bilim Șenliği ile, bilim insanlarıyla ,bilime ilgi duyan her yaştan insanı bir araya getirerek,halk kültürüyle,bilim kültürünün kaynaşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

13-15 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan, 2.Karşıyaka Bilim Şenliği ‘nin üç günlük etkinlik programında, fen,matematik,uzay  bilimiyle ilgili farklı eğlenceli  atölyeler, oyunlar ve seminerler  yer alacaktır.

2. Ayrıca Karşıyaka Bilim Şenliği ile her yaştan insanın bilimle buluştuğu  bu etkinlikle, bölge halkının proje sonrasında da mevcut bilim müzesine gelerek,bilim kültürünü devam ettirme şansını bulacaktır.Ebeveynlerin  aile katılımlı etkinliklerini planlarken,eğitimcilerin okul eğitim programlarını hazırlarken,şenlik deneyiminden faydalanacakları beklenmektedir.

Şenliğe üç gün boyunca 3000’den fazla katılımcı olması beklenmektedir. Etkinlik öncesinde, bu derece ilgi ve merak uyanması nedeniyle, şenliğin geleneksel hale getirilmesi gelecekteki planlar içerisindedir.

web design and development by arsnovamedia